Zdravý životní styl je základ zdravého a dlouhého života. A to závisí na pohybu, psychické pohodě a v neposlední řadě také na stravování. Čerstvé suroviny, dostatek kalorií a makroživin, pravidelnost a co nejméně průmyslově zpracovaných potravin. To jsou hlavní pilíře zdravého jídelníčku. Ruku na srdce, kdo z vás všechny tyto hodnoty dodržuje a dává tělu skutečně dostatek? Všichni neustále přemýšlíme, do čeho investovat, a přitom nemyslíme na sebe a své tělo. Naše zdraví je mnohem důležitější než kryptoměny nebo akcie, investujte do něj.

Pravidelná strava dělá divy

Lidské tělo funguje pod nadvládou cirkadiánního rytmu, což jsou takové pomyslné hodiny. Tento systém si vytváří návyky a podle nich poté funguje. Takže je naprosto na vás, jak si své tělo přizpůsobíte. Obecně se ale například doporučuje chodit pravidelně spát a vstávat ve stejný čas. Stejně to je i s jídlem. V případě, že tělo nedostane potravu v dobu, na kterou je cirkadiánní rytmus “nastavený”, začne si ukládat živiny do zásob, a to z jednoho prostého důvodu - aby nehladovělo. Pokud tedy člověk jí spíše málo a nepravidelně, jen když pociťuje hlad, může časem paradoxně začít spíš přibírat nebo se zavodňovat. Tento problém ale naštěstí dokáže vyřešit krabičková dieta. Ačkoli název této služby našeptává o redukci váhy, vůbec tomu tak být nemusí, proto se vy, kteří hubnout nepotřebujete, nelekejte. Vše záleží jen na tom, jak si to nastavíte. Krabičková dieta může být klidně jen vaší vstupenkou ke zdravému životnímu stylu. Každý den totiž dostanete čerstvé jídlo, na kterém si další den pochutnáte ideálně vždy ve stejný čas a můžete díky tomu zapomenout na hladovění a spěch při vaření.

Nejde pouze o kalorie, dostatečné a vyvážené by měly být i makroživiny

Ne, samotné kuře s rýží z dlouhodobého hlediska není dostatečný pokrm ani pro ty nejostřílenější kulturisty. A tak je to se vším. Strava by měla být co nejrozmanitější a plná nejen kvalitních bílkovin, ale i komplexních sacharidů, zdravých tuků, různých vitamínů a minerálů. Tyto všechny látky je sice možné doplňovat pomocí nejrůznějších suplementů, ale přijímat by se měly především ze stravy, o tom není pochyb. Nedostatek antioxidantů nebo vitaminu C se může například projevovat oslabenou imunitou nebo viditelnými vráskami, známé a v Česku velmi zanedbávané omega 3 mastné kyseliny zase projevují svůj nedostatek zhoršením zraku a v krajním případě i kardiovaskulárním onemocněním. Rozmanitost stravy je tedy velmi zásadní. Krabičková dieta je s touto problematikou naštěstí dobře seznámena a neustále vyvíjí nové recepty, aby se ty stávající opakovaly co možná nejméně a obsahovaly co nejvíce živin.

Přespříliš průmyslově zpracované potraviny do jídelníčku nepatří

Jistě to znáte. Občas nestíháte nebo se vám prostě nechce vařit, a tak přichází řada na ty zdánlivě zdraví nepoškozující potraviny. Máme na mysli párky či jiné uzeniny, balené bílé toasty, sladkosti a různé mražené polotovary. Tyto potraviny se tváří velmi výhodně, jelikož jsou jednoduché na přípravu a ve finále i docela chutné. Moc růžové to s nimi ale po pravdě není. Obsahují totiž hromadu aditiv. Některé jsou neškodné, ale některé lidskému tělu škodí. Mohou způsobovat bolesti hlavy, nadýmání, další potíže s trávením a v těch nejhorších případech jsou spojovány i se vznikem rakoviny nebo kardiovaskulárních nemocí. To nechcete. A my také ne. Proto jdou tyhle potraviny u nás v kuchyni úplně stranou. Krabičková dieta vás od těchto problémů oprostí. Jídlo je díky krabičkám totiž vždy připravené a vy se nemusíte potýkat se spěchem, který by vás teoreticky mohl dovést ke konzumaci těchto výše zmíněných toxických potravin. A to je obrovský krok ke zdraví, tomu věřte.

Podtrženo, sečteno, krabičkování pozitivně působí na zdraví člověka. Na stravě totiž stojí veškeré fungování všech procesů organismu, proto není dobré ji zanedbávat. S krabičkovou dietou můžete pohodlně a bez starostí hubnout, hmotnost udržovat nebo klidně nabrat svalovou hmotu. A to vše zdravě a bez vaření.