Doba začíná být velmi zvláštní v mnoha ohledech. Jedním z nich jsou prudce rostoucí ceny téměř všeho. Zásluhu na tom má neustále gradující nepříznivá spleť událostí, se kterou se svět již několik let potýká. My se ale dnes budeme zaobírat především cenou jídla. Za potraviny v roce 2022 totiž zaplatíme o mnoho procent více než tomu bylo na začátku roku předešlého. A možná to ještě není konec a sumy utracené za nákupy jídla ještě porostou, ale o tom raději nepřemýšlejme. Lepším tématem totiž je tato otázka: Existuje nějaká možnost, jak ušetřit? K odpovědi nám stačí pouze pár výpočtů, které jsme pro vás dali dohromady. Pojďme se na ně podívat.

Jaká je průměrná měsíční útrata za jídlo a potraviny v Česku?

Peníze se kutálejí. To pravděpodobně všichni víme. Stokoruna sem, stokoruna támhle, ani se nenadějeme a za jídlo utratíme měsíčně klidně i přes deset tisíc korun. Nevěříte? V následujícím výpočtu budeme předpokládat, že průměrná cena plnohodnotného jídla v normální průměrné restauraci je 165 Kč (nápoje počítat nebudeme) a za nákup na sedm dní momentálně zaplatíte něco okolo 1 500 Kč a jelikož k této částce musíme připočítat náklady na dopravu, budeme pracovat s částkou 2 500 Kč. Jaké jsou tedy výsledky?

V případě, že si vaříte každý den, výpočet je celkem jednoduchý. 2 500 Kč za čtyři týdny dělá rovných 10 000 Kč. Možná si teď říkáte, že máte obchod hned za rohem, proto nepotřebujete jezdit autem či městskou hromadnou dopravou. Sice díky tomu finančně trochu ušetříte, ale stejně vám tu nehraje do karet čas. Toho totiž u vaření, nakupování a manipulace s potravinami strávíte opravdu mnoho. Co kdybyste ho investovali třeba do nějaké výdělečné činnosti? A nehledě na to, že tento částečný úvazek jménem příprava stravování je nevýhodný i kvůli plýtvání. Jen se zamyslete, kolik nesnězeného jídla a zkažených potravin měsíčně vyhodíte. Vsadíme všechny krabičky, jistě toho bude více, než je nutné. Plýtvání jídlem se bohužel naprosto rovná plýtvání penězi. A to nechceme.

Pokud, stejně jako asi drtivá většina pracujících lidí, také nemáte každý den čas na vaření a nakupování, je naprosto jasné a pochopitelné, že si klidně jednou nebo dvakrát denně na jídlo takzvaně “skočíte”. Nebo si ho objednáte, což také není zadarmo. Jak už jsme psali výše, 165 Kč je průměr, v normální restauraci prostě za oběd či večeři méně nezaplatíte. V případě, že jíte v restauraci jednou denně a snídani s večeří zvládnete připravit doma, čeká vás tedy minimální měsíční výdaj 4 950 Kč. S dovozem vás to vyjde ještě minimálně o 1 000 korun více. Bohužel ale k životu potřebujete více než jedno jídlo, proto se ani při tomto životním stylu neobejdete bez nákupů a vaření. Vyhráno proto rozhodně nemáte. Po připočtení polovičních výdajů za potraviny se naše výpočty opět vystoupají k deseti tisícům korun. A jestliže máte k vaření odpor nebo jednoduše nestíháte, plná obživa z restaurací vás vyjde ještě na mnohem více.

Jak ušetřit?

Snadno. O té krabičkové dietě to totiž není žádný kec. Ušetří vám nejen hromadu času, ale i financí. Jeden den u Yes Krabiček začíná už na 392 korunách s každodenní dopravou až k vám domů. Měsíčně vás takovéhle stravování vyjde na 7 840 Kč. Tato cena zahrnuje tři zdravá plnohodnotná jídla s vyváženými makroživinami a vy se díky tomu nemusíte o nic starat. Každý den vám náš kurýr doveze čerstvé a chutné pokrmy, které vám tedy ušetří minimálně 2 160 korun měsíčně a vy k tomu všemu budete mít ještě více volného času. Ten můžete věnovat práci a vydělávat více nebo ho investovat do aktivit, které vám budou dělat větší radost než vaření a postávání v dlouhých frontách u pokladen. Tak co si vyberete?