Toužíte po štíhlé postavě? Chcete začít aktivně žít, sportovat a starat se o své tělo? Kdy jindy začít než od nového roku, že? Pozor ale na některé typy nezdravých diet a praktik, ke kterým jsou předsevzetí většinou dovedeny. Co konkrétně nedělat a čemu se vyvarovat, abyste se při honbě za zdravím o něj spíše nepřipravili?

Pro začátečníka není půst řešení, ale spíše cesta do pekel.

Mnohdy se hubnout začíná snižováním množství denního příjmu nebo půsty. Na různých fórech se dočtete, že přerušované hladovění či dokonce úplné vyřazení potravy je super řešení a parádní detox. Pro někoho možná ano, ale pokud s půsty nemáte zkušenost a jste zvyklí na normální přirozený příjem stravy bez zásahů, vaše tělo by vám rozhodně nepoděkovalo. V případě, že tělo nebude mít možnost získávat energii z potravy tak, jak je zvyklé, takový radikální zásah by způsobil zpomalení metabolismu a tím spíš nabírání na váze nebo zavodňování. Ideální začátek hubnutí nebo start zdravého životního stylu je pravidelná a dostatečná strava. Není nutné jíst šest jídel denně, stačí klidně tři, ale i tak je skutečně důležitá pravidelnost. Můžete si tedy buď vařit nebo jíst s YES Krabičky, ať máte spočítané kalorie a bez starostí.

Nedávejte přednost suplementům před pestrou stravou.

Uspokojovat hlad proteinovými nápoji nebo produkty s prázdnými kaloriemi je úplný opak zdravého životního stylu. V případě, že máte hlad, potřebujete plnohodnotné jídlo s určitými makroživinami, díky kterým je lidské tělo funkční. Doplňky stravy jsou dobré a mají u nás zelenou, ale to jen v případě, že je vaše strava opravdu pestrá.

Nezaměřujte se na počet jídel, ale na celkový kalorický příjem.

Pokud sníte za den šest jablek, kterými jste zahnali hlad, nepočítejte s tím, že zhubnete udržitelně a zdravě. Z ovoce nebo malinkatých porcí váš organismus nezíská potřebnou sílu a metabolismus se vám odvděčí podobně jako v případě půstů - zpomalí se. Proto je dobré počítání kalorií a alespoň přibližné sledování makroživin. Přijmout byste denně měli bílkoviny, komplexní sacharidy, a dokonce i tuky. Naštěstí vám tohle všechno mohou zaručit krabičky, které to hlídají za vás. Vy se díky tomu nemusíte trápit s vařením a k tomu ještě počítáním kalorií, to totiž není úplně vysněná náplň večera.

Nezapomínejte na silový trénink a nepřehánějte to s kardiem.

Pokud jste si opravdu dali za cíl zhubnout, rozhodně byste neměli zapomenout na pohyb. Ten je důležitý i pro zažívání, které má s metabolismem hodně co dočinění. Dobrý jídelníček je sice naprostý základ všeho, ale funkční tělo vám na 100% nezaručí. Pro hubnutí a formování těla zvolte silový trénink doplněný lehkým kardiem. Pro začátek můžete cvičit i s vlastní vahou. Posílíte tak svaly a nastartujete metabolismus.

Nevzdávejte to po prvních týdnech.

Nic není hned, to vám řekne každý. Pamatujte, že hubnout je lepší pomaleji. Rychlé shazování váhy ne neudržitelné. Dostavuje se jojo efekt, a to poté ubírá i na sebevědomí, což nikdo nechce. Na krásnou postavu a zdravé tělo zevnitř i navenek je dobré si počkat. Výsledky pak stojí za to. Je to běh na delší trať, ale pokud vytrváte, výsledky si zamilujete a tyto návyky si osvojíte tak, že se stanou vaší přirozeností.

Držíme vám palce a přejeme pevnou vůli.