Hubnutí nebo přibírání a celková cesta k vysněné postavě může vypadat velmi trnitě a někdy až nedosažitelně. Naštěstí tomu ale tak není. Existuje strava a nespočet dalších nástrojů, které vám pomohou k tomu, abyste docílili přesně té formy, po které toužíte. Strava a pohyb jsou totiž klíčem k nejenom zdravému, ale i dobře vypadajícímu tělu. Jak to tedy udělat? Jak je potřeba začít, aby byly výsledky co nejvíce viditelné?

Pravidelná a dostatečná strava je základem úspěchu

Jíst je potřeba co nejpravidelněji a dodávat tak tělu dostatečné množství živin. Pokud si rozmyslíte, že najednou potřebujete zhubnout rychlostí blesku, rozhodně zapomeňte na to, že si za celý den dopřejete pouze jablko nebo nějakou hrst ořechů.Tělo potřebuje z něčeho fungovat i přes to, že zrovna hubnete. Pravidelná a dostatečná strava je základem pro úspěšné hubnutí a hladovění určitě není rozumnou možností.

Je určitě potřeba znát svůj bazální metabolismus. Ten vám prozradí, kolik spalujete kalorií v klidovém stavu aniž byste se museli zvednout z gauče. K tomu poté jednoduše přičtete kalorie, které běžně spálíte přes den pohybem a pomocí těchto čísel si stanovíte jídelníček. A abyste se k tomuto výsledku dostali co nejjednodušeji a nejrychleji, využijte naši kalorickou kalkulačku, která vám okamžitě spočítá vaše kalorické hodnoty a ukáže i to, kolik kalorií byste denně měli sníst a to všechno pouze podle informací o vašem životním stylu, váze a výšce. Na základě toho pak můžete jednoduše zvolit vhodný program pro vás. Pokud byste si chtěli být svým výdejem energie 100% jistí, využijte také například chytré hodinky k jejímu trackování. Chytré hodinky či jiné náramky vám celý den sledují tep a další hodnoty a vy díky tomu budete mít dokonalý přehled o svém spalování. Přizpůsobení vaší stravy těmto hodnotám je při změně postavy opravdu důležité.

Hubnutí – kalorický deficit

Pokud chcete zhubnout a zbavit se nějaké té tukové tkáně, je potřeba dostat se do takzvaného kalorického deficitu. Přes den byste tedy měli konzumovat o něco méně energie než vydáte. K tomu vedou dvě cesty – buď toho docílíte pohybem nebo pozměněním jídelníčku. 

Přibírání – objemový jídelníček

Protipól hubnutí je přibírání svalové hmoty. V takovém případě je třeba zkonzumovat o něco více kalorií než reálně spálíte. Zde je cesta k výsledkům velmi jasná. Je potřeba trénovat a dávat tělu skutečně dostatek kvalitních živin.

V obou případech je však strava klíčová. Tělo nutně potřebuje bílkoviny, tuky i sacharidy a to v ideálním možném poměru k tomu, aby fungovalo tak, jak má. A přesně to vám bez obav zajistí naše krabičková dieta. Můžete si vybrat z mnoha programů, které budou rezonovat s vašimi cíli a jídlo vám bude pravidelně připravovat šéfkuchař Radek Hasman, který je držitelem prestižního ocenění Michelin Bib Gourmand.

Efektivní trénink je to, co potřebujete

Pohyb je neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu. V neustále klidovém režimu se můžete se svou vysněnou figurou pravděpodobně rozloučit. Pokud tedy opravdu hledíte do zrcadla a říkáte si, že byste chtěli něco změnit, začněte u jídelníčku, ale rozhodně pokračujte tady. Pohybem.

V tomto ohledu se opět nebojte a obraťte se na odborníka. Osobní trenér s vámi probere vaše cíle a predispozice ke cvičení a nastaví vám adekvátní plán. Pak už jen stačí toto celé dodržovat. A nebojte, rozhodně nemusíte navštěvovat fitko každý den. Mnohdy stačí do svého harmonogramu zařadit procházky nebo jiné pohybové aktivity a výsledky budou viditelné rychleji než vůbec čekáte. Malé kroky jsou občas ty nejdůležitější. 

Suplementy si zaslouží vaši pozornost

K poctivému tréninku a stravování je dobré využít také moc doplňků stravy. Dopřát tělu po výkonném cvičení například proteinový nápoj nebo suplementovat různé vitamíny pro správné fungování těla. Pomůžete si tak k rychlejší regeneraci a udržíte si zdravý metabolismus, bez kterého byste nikdy nezhubli ani gram. Vše je společně propojené.

Cesta za vysněnou postavou by vás ale hlavně měla bavit. Neměli byste si nic extra zakazovat a dělat cokoliv proti své vůli. Pokud například milujete čokoládu, rozhodně se nebojte si ji občas dopřát. Samozřejmě v rozumném množství. Udržíte si tak dobrou náladu a v momentě, kdy pohyb i strava najdou rovnováhu, určitě nebude důvod k výčitkám. Všechno je v hlavě. Tímto stylem také sestavujeme i naše jídelníčky, tedy naše krabičky vám vždy poskytnou nejenom kvalitní a vyvážené jídlo dle vašeho cíle, ale neochudí vás ani o sladké pokrmy.