Vzpomeňte si na váš oblíbený dezert. Čerstvě upečený štrúdl se skořicí, sladký koláč plněný mákem, nebo palačinky s čokoládou. A teď si představte, že vám to někdo zakáže. Co to ve vás vzbuzuje? Mnoho lidí má z dietního jídelníčku strach, protože si myslí, že se budou muset vzdát všech oblíbených pokrmů a přijdou o to, co jim v životě přináší radost. V Yes Krabičkách vaši radost nedělíme, snažíme se ji násobit. S využitím nejrůznějších receptů sestavujeme vyvážené stravovací programy, které obsahují různé zdravé pochoutky. V tomto článku vám povíme proč je konzumace dezertů naprosto v pořádku a jakým způsobem s nimi pracujeme v rámci krabičkové diety.

 

Kde začít?

Prvním krokem ke zdravé dietě je nastavení správného mindsetu. Vhodné přemýšlení o stravování je klíčové pro dlouhodobou udržitelnost i výsledný úspěch. Za prvé si zkuste uvědomit, že strava je sice důležitá, není však absolutní. Co to znamená? Často se lidé domnívají, že dieta znamená úplné vyloučení „negativních“ potravin, jako jsou sladkosti, tuky nebo sacharidy. Nicméně, takový extrémní přístup může vést k pocitu frustrace a dokonce i selhání ve snaze o zlepšení stravovacích návyků. Před dietou zkuste přijmout, že zdravá strava je o celkovém složení jídelníčku a životním stylu, nikoli o jednotlivých potravinách. Dietu je důležité optimalizovat, zahrnout pestrou škálu potravin a zachovat vyváženost živin. Skoro každý má nějakou oblíbenou pochoutku, které se během diety nechce vzdát. A to je naprosto v pořádku.

Jak si nastavit správný mindset ohledně diety?

Nastavte si pružné fitness cíle, abyste si občas mohli dopřát dezert bez pocitu viny. Začněte experimentovat se zdravými alternativami, které jsou bohaté na živiny a mají nižší obsah cukru a tuků. Praxe vám pomůže rozpoznat skutečné potřeby vašeho těla a rozeznat, kdy máte skutečnou chuť na dezert a kdy jde spíše o emocionální potřebu. Pokud dezerty mlsáte tajně, může se jednat o problém. Naopak sdílení pochoutek s ostatními navozuje příjemný společenský zážitek, který vám pomůže užívat si dezerty v obklopení lidí, kterým důvěřujete. V neposlední řadě je významné docílit vyváženého přístupu ke konzumaci. Ano, dezerty mohou být součástí dietního jídelníčku, ale nezapomínejte na optimální množství a pravidelnost jejich konzumace.

Které konkrétní benefity konzumace dezertů během diety přináší?

  1. Potěšení a radost: Konzumace dezertů může stimulovat naše chuťové buňky a vyvolávat příjemné pocity, což má pozitivní vliv na naši náladu a duševní zdraví.
  2. Sociální aspekt: Dezerty jsou často spojovány s různými společenskými událostmi a příležitostmi, jako jsou oslavy, večeře s přáteli nebo rodinné setkání. Jejich konzumace v těchto situacích může posílit sociální vazby a pocit sounáležitosti. 
  3. Uvolnění a odpočinek: Občasné mlsání může být způsobem, jak si udělat pauzu od každodenních povinností a stresu. Moment pro sebe s lahodným dezertem může být příležitostí k relaxaci, uvolnění a odpočinku, což má pozitivní vliv na duševní pohodu.

Jaké typy dezertů dostávají klienti Yes Krabiček?

Zákazníci Yes Krabiček jsou pravidelně zásobování zdravými dezerty. Při přípravě dbáme především na čerstvost surovin, kvalitu a samozřejmě nutriční vyváženost, která musí být v souladu s vybraným programem. Mezi připravované pochoutky patří například osvěžující smoothies z různých druhů ovoce a zeleniny, sacher dort s meruňkovou marmeládou a čokoládovou polevou, nebo meruňkový koláč se křupavou drobenkou. Další příklady dezertů se dočtete třeba v aktuálním  jídelníčku od Yes Krabiček.

Pár slov na závěr

V životě je důležité najít rovnováhu a radost ve všem, co děláme. Včetně našeho jídelníčku. Některé dezerty jsou nedílnou součástí našeho kulturního života a mohou nám přinést mnoho příjemných pocitů. Je tedy klíčové si uvědomit, že dietní strava nemusí nutně znamenat omezení na úkor našeho vlastního potěšení. Správné nastavení mindsetu zahrnuje přijetí vyváženosti a je klíčové pro úspěch při dlouhodobé dietě. Dovolte si občasné dezerty, ale s rozumem a uvědoměním si jejich vlivu na vaše tělo a duševní zdraví.