Ztratit se v moři informací o hubnutí není těžké. Právě kvůli nevědomosti děláme při hubnutí zbytečné chyby, kterým bychom se mohli snadno vyhnout. Přísná dieta, nepravidelné stravování, nedostatek spánku nebo pitného režimu – to jsou některé z nich. Ztrácíte se v tom? Přečtěte si o nejčastějších chybách v hubnutí a zjistěte, zda některé z nich neděláte i vy!


Přísná dieta 

„Tohle jíst nesmím, jsem na dietě.“ Taková slova při hubnutí bychom vám určitě nedoporučili. Dieta plná omezování a zakazování totiž není dlouhodobě udržitelná. Pokud i vy máte pocit, že držíte až moc přísnou dietu, může se jednat právě o tu brzdu, která vás zpomaluje. Jak poznáte, že je na vás dieta moc přísná?

  1. Máte problém s pozorností kvůli neustálé chuti na nezdravé jídlo.
  2. Přes den dietu držíte a večer se tajně přejídáte.
  3. Jste podráždění. Vaše nálada dokážete jít z 0 na 100 a zase naopak.

Zamyslete se nad tím a prozkoumejte dietní alternativy, pakliže cítíte, že pro vás aktuální stravování není to pravé.

Nutriční vyváženost

Alfa a omega každé dobré diety je nutriční vyváženost. Dosáhnout optimálních nutričních hodnot u každého jídla je výzvou i pro pokročilé fitnesáky. Ne vždy máme k dispozici to, co právě potřebujeme. A navíc je nutné neustále přemýšlet nad tím, co budeme daný den jíst a kolik si toho „můžeme dovolit”. My jsme se tento problém rozhodli vyřešit. Díky stravovacím programům od Yes Krabiček získáte optimální nutriční příjem každého jídla. Stačí když si vypočítáte vhodný kalorický příjem na 1 den a zbytek už zařídíme za vás.

Spánek - nejlepší přítel člověka

Není třeba vysvětlovat, že spánek je důležitý pro každého. Zejména pak ale pro ty, kteří se snaží zhubnout. Nedostatek spánku může ovlivnit hormonální rovnováhu v těle, což vede k chuti na vysoce kalorická jídla. Kromě toho může nedostatek spánku zvýšit hladinu kortizolu, hormonu spojeného s vyšším ukládáním tuku. Během spánku dochází také k opravám poškozených svalů, což rozhodně oceníte při dalším tréninku. 

Pijete dostatek vody?

Mnoho lidí během pracovního týdne zapomíná pít. Možná patříte mezi ně. Množství vody, které byste měli denně vypít se může lišit v závislosti na vašem pohlaví a věku. Ženám starším 19 let se doporučuje vypít alespoň 9 sklenic vody za den, mužům až 13 sklenic (1 sklenice = cca 200 ml).

 A co alkohol?

Ten naopak představuje no-go. Alkohol je skvělým zdrojem prázdných kalorií, které straší nejednoho z nás. Dokonce i nízký obsah alkoholu, jako jsou dvě piva, sklenka vína, nebo míchaný nápoj, mohou obsahovat překvapivě velké množství kalorií. Při hubnutí všechno souvisí se vším. Alkohol má totiž negativní vliv na výše zmíněný spánek. I když alkohol mnoho lidí zná jako uspávací prostředek, jedná se o nebezpečný mýtus. Jeho konzumace může naopak vést k nespavosti a především k narušení hluboké fáze spánku, která tělu přináší nejvíce benefitů.

Nepravidelné stravování

Pravidelný jídelníček je základ. Z hlediska hubnutí je důležitý, protože pomáhá zajistit rovnovážný příjem živin, stabilizuje hladinu cukru v krvi a poskytuje stabilní pocit chuti k jídlu. Díky pravidelnému jídelníčku získá vaše tělo také dostatek energie, kterou oceníte při tréninku ve fitku. 

S trpělivostí nejdál dojdeš

Znáte to přísloví? Ne nadarmo se říká, že s trpělivostí člověk dojde nejdál. U hubnutí se tento efekt výrazně znásobuje. Znáte to. Začínáte hubnout a už hned druhý den sledujete v zrcadle, zda jsou vidět výsledky. Zpomalte a zkuste si vaši hubnoucí cestu užít. Není to pouze o tom dosáhnout vysněných čísel, ale naučit se něco nového, pracovat s vlastním tělem i myslí. Užijte si také tu cestu.

Chybami se člověk učí

Hubnutí není jednoduchá cesta, ale s trpělivostí a správnými znalostmi můžete dosáhnout čehokoliv. My vám s tím rádi pomůžeme. Ať už se rozhodnete pravidelně číst naše blogové články, nebo si objednáte (yes)krabičkovou dietu.